Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.
Specjalista chorób wewnętrznych – wiedzę z tego zakresu zdobywała w Klinice Endokrynologii w Poznaniu dzięki temu posiada odpowiednie przygotowanie do opieki nad pacjentami z zaburzeniami płodności szczególnie w zakresie dysfunkcji hormonalnych.
Od wielu lat pracuje jako nauczyciel Metod Rozpoznawania Płodności – posiada duże doświadczenie w umiejętności w ocenie cyklu kobiety, jego zaburzeń i niepłodności. Prowadziła spotkania przygotowujące w zakresie Poradnictwa Małżeńskiego, obrony życia nienarodzonych dzieci i ludzkiej płciowości – dzięki temu potrafi nawiązywać z pacjentami dobry kontakt i rzeczowo wyjaśniać wiele problemów zarówno medycznych, psychologicznych jak i moralnych.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę w zakresie metod naturalnego planowania rodziny. Chętnie pogłębia wiedzę o nowych sposobach leczenia. Ulubioną maksymą dr Laury, która przyświeca aktywności zawodowej lekarza jest: „Dobro pacjenta najwyższym prawem”. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.
Położna. Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na kierunku Połżnictwo. Doświadczenie zawodowe Położnej zdobyła w:
- Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szpitalna 37 w Poznaniu na Oddziale Chirurgii Noworodka z Intensywną Terapią i Neurochirurgią
- Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Polna 33 w Poznaniu na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej,
- Szpitalu w Szamotułach, na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym oraz w Poradni K.
Ponadto od 2013 roku przez 1,5 roku pracowała jako Wolontariusz w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu na Oddziale Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej.
Do szczególnego obszaru zainteresowań z obszaru medycyyny należy niepłodności, przyczynyn jej powstawania i leczenia. W 2008 roku ukończyła kurs „Kurs I i II stopnia „Metody rozpoznawania płodności. Metoda wielowskaźnikowa – podwójnego sprawdzenia”. Brała również udział w kilku konferenacjach dot. niepłodności.
W relacji z Pacjentem jest ciepła, otwarta i wrażliwa na jego potrzeby i problemy. Niezależnie od sytuacji stosuje zasadę: „traktuję Pacjenta, tak jakbym sama chciała być traktowana, będąc na jego miejscu”.
Kocha przyrodę, zwłaszcza psy i konie oraz wszystkie kwiaty, równie mocno gatunki szlachetne jak i te polne. Wiosną i latem lubi wypoczywać na łonie przyrody w ciszy i spokoju, najchętniej nad jeziorem w leśnym domku kampingowym. Lubi czytać ksiązki i kocha muzykę, zwłaszcza klasyczną. Prywatnie szczesliwa żoną i matka 3 dzieci (2 w niebie).
Nauczyciel Metody Rozpoznawania Płodności Podwójnego Sprawdzania
Absolwent Wydziału Chemii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2005).
W 1999 roku ukończył kurs „Kurs I i II stopnia „Metody rozpoznawania płodności. Metoda wielowskaźnikowa – podwójnego sprawdzenia”.
Od października 2017 pełni Funkcję Prezesa Zarządu w Stowarzyszeniu Przystań Nasza Rodzina, którego celem jest m.in. pomoc medyczna małżeństwom w zakresie leczenia problemów związanych z płodnością.
Szczególnym obszarem zainteresowań Pana Szymona jest ochrona środowiska, fotografia i żeglarstwo. Jego największym marzeniem jest posiadać własny jacht i rejs po Morzu Śródziemnym śladami św. Pawła.
Prywatnie szczęśliwy mąż (od 2000 r) oraz ojciec dwóch córek i syna.
Absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Nauczyciel Metody Rozpoznawania Płodności Podwójnego Sprawdzania. W gabinecie pełni również funkcję asystentki Laury Grześkowiak oraz specjalisty ds. administracji.
W 2010 ukończyła szkolenie Masażu Głębokiego zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii prowadzone przez dr.n.k.f. Jarosława Ciechomskiego
Szczególnym obszarem zainteresowań Małgorzaty jest diagnostyka i leczenie niepłodności. Uczestniczyła w licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu zdrowia prokreacyjnego, diagnozowania i leczenia niepłodności oraz zarządzania personelem medycznym :
- 2012 – „Zastosowania terapii manualnej w ginekologi, położnictwie i neonatologii”
- 2013 – „NaProTechnology w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności, szanse -wyzwania-efekty”
- 2017 – „Opieka paliatywna w okresie perinatalnym”
- 2017/2018 – „Szkolenie dla kadry zarządzającej personelu medycznego”
Od października 2017 pełni Funkcję Wiceprezesa Zarządu w Stowarzyszeniu Przystań Nasza Rodzina, którego celem jest m.in. pomoc medyczna małżeństwom w zakresie leczenia problemów związanych z płodnością, rozpowszechnianie Metod Rozpoznawania Płodności.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama Hanny i trzech Aniołków.
mgr Ludmiła Sobala
Absolwentka Wydziału Historycznego i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po studiach pracowała w administracji państwowej, od 2010 roku prowadzi działalność związaną ze zdrową żywnością i zdrowym trybem życia
to co ważne i najważniejsze – sprawy naturalnego i otwartego podejścia do siebie, do zdrowia, w miarę możliwości jak najbardziej świadomy wybór tego jak żyjemy, co zjadamy, czym się otaczamy
ulubione motto – NIE zmienisz przeszłości, NIE znasz przyszłości ale MASZ wpływ na to co teraz
w Gabinecie dr Laury Grześkowiak – pełni funkcje administracyjne
mgr Joanna Marciniak
Opiekun Pacjenta i Tłumacz
Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz studiów podyplomowych i kursów w dziedzinie Tłumaczeń i Zarządzania. Posiada wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu tekstów medycznych oraz technicznych, a także jako przedsiębiorca – zdobywając tym samym praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania, marketingu i obsługi klienta. Pragnie wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie bezpośrednio pomagając parom dotkniętym problemem niepłodności oraz rozwijając działalność Gabinetu i Stowarzyszenia Przystań Nasza Rodzina. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Jasia i trzech Aniołków.
mgr Beata Sulikowska
Ukończyła studia biologiczne (biologia stosowana roślin) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Medyczne Studium Zawodowe na kierunku technik farmacji. Przez kilka lat pracowała w aptece.
W gabinecie dr Laury Grześkowiak pełni funkcje ds. administracji. Jej szczerym pragnieniem jest to, aby każdy pacjent przychodzący do gabinetu wzmocnił swą nadzieję, siłę.
Interesuje się szeroko pojętą przyrodą, ziołolecznictwem i kosmetyką naturalną. Uwielbia fotografować i spacerować po lesie.
mgr Dorota Chudzik – psycholog, pedagog, socjoterapeuta.
W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie podejście skoncentrowane na indywidualnych potrzebach każdego kto zgłasza się do gabinetu psychologa, a osiągam to poprzez autentyczność i zainteresowanie historią omawianą podczas konsultacji.
W indywidualnej pracy z pacjentami korzystam z podstawowych technik psychologicznych wywodzących się z nurtu systemowego, psychodynamicznego oraz gestalt. Studia magisterskie z psychologii ukończyłam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Poznaniu. Wykształcenie wyższe uzyskałam również na kierunku socjoterapii i promocji zdrowia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczęszczałam w wielu szkoleniach specjalizacyjnych oraz kursach przygotowujących do zawodu psychologa m.in: Poznańska Szkoła Terapii Dzieci i Młodzieży, Praktyka Psychologiczna w nurcie Gestalt, odbyłam warsztaty wprowadzające w nurt psychodynamiczny, systemowy i behawioralno – poznawczy.
Prywatnie jestem miłośniczką musicali, seriali i dobrego kina, fanką dobrej literatury oraz jogi.
W pracy z pacjentami kieruję się zasadami
Kodeksu Etyczno – Zawodowego psychologa.
Kwestie, którymi zajmuję się w gabinecie:
- Problemy emocjonalne
- Wsparcie i pomoc psychologiczna w procesie diagnozy i leczenia niepłodności
- Rozwój osobisty, poszerzanie własnej samoświadomości
- Psychoedukacja oraz edukacja seksualna
- Kryzysy w związku i relacji
- Przepracowanie procesu żałoby
- Wsparcie w chorobie i procesie leczenia
- Depresja
- Niska samoocena
- Samookaleczenia i samouszkodzenia
- Trudne doświadczenia/ traumy
- Problemy psychosomatyczne
- Diagnoza i ocena funkcji poznawczych
- Zaburzenia lękowe
- Stres oraz kryzys motywacyjny
- Problemy seksuologiczne – diagnoza i terapia
- Orientacja seksualna i tożsamość płciowa
- Wsparcie i pomoc psychologiczna dla LGBT+
Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Doświadczenie w swojej pracy zdobył jako wykładowca oraz biorąc udział w wielu projektach i współpracując z fundacjami:
– Fundacja Aktywnej Rehabilitacji
– Fundacja Aktywizacja
– Fundacja Akme
Od 2019r. pracuje także prywatnie w gabinecie niosąc pomoc pacjentom podczas indywidualnych terapii. Swoją wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego ciała pogłębiał podczas setek godzin kursów m.in.:
– „Neurodiagnostyka i Terapia” – mgr Patryk Sobotka i dr Maciej Duczyński – Centrum Szkoleniowe Neuroprojekt
– „Neurodiagnostyka w bólach głowy” – Centrum Szkoleniowe Neuroprojekt
– „Terapia manualna” – mgr Maciej Jurasz i mgr Maria Czader
– „Diagnostyka i terapia stawów skroniowo-żuchwowych” – MSc Ost DO Hans Fauville,
– „Facial distortion model (FDM)” – Msc,PT,DO,EFDMA Stefan Anker
– „Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF” – Krajowa Izba Fizjoterapeutów,
– „Masaż tkanek głębokich” – dr Łukasz Czubaszewski i mgr Piotr Szałański
oraz na niezliczonych godzinach spędzonych na czytaniu najnowszych badań naukowych i publikacji.
W terapii największą wagę przykłada do dokładnej i wnikliwej diagnostyki pacjenta, co pozwala na kompleksowe i długotrwałe usunięcie problemów bólowych oraz występujących dysfunkcji. Szukanie zależności, powiązań i wzajemnego wpływu różnych elementów życia człowieka, takich jak ciało, dieta i emocje, jest celem każdej terapii, a także pasją samego terapeuty.
W jego gabinecie każdy pacjent zostaje wysłuchany i objęty indywidualną terapią. Jego optymistyczne i pełne energii nastawienie stara się również przekazać swoim podopiecznym.
Treść Elementu