Nasz zespół

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.

Specjalista chorób wewnętrznych – wiedzę z tego zakresu zdobywała w Klinice Endokrynologii w Poznaniu dzięki temu posiada odpowiednie przygotowanie do opieki nad pacjentami z zaburzeniami płodności szczególnie w zakresie dysfunkcji hormonalnych.

Od wielu lat pracuje jako nauczyciel Metod Rozpoznawania Płodności – posiada duże doświadczenie w umiejętności w ocenie cyklu kobiety, jego zaburzeń i niepłodności. Prowadziła spotkania przygotowujące w zakresie Poradnictwa Małżeńskiego, obrony życia nienarodzonych dzieci i ludzkiej płciowości – dzięki temu potrafi nawiązywać z pacjentami dobry kontakt i rzeczowo wyjaśniać wiele problemów zarówno medycznych, psychologicznych jak i moralnych.

Systematycznie poszerza swoją wiedzę w zakresie metod naturalnego planowania rodziny. Chętnie pogłębia wiedzę o nowych sposobach leczenia. Ulubioną maksymą dr Laury, która przyświeca aktywności zawodowej lekarza jest: „Dobro pacjenta najwyższym prawem”. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Lekarka, nauczycielka Metod Rozpoznawania Płodności. Członkini Stowarzyszenia Medycyny Stylu Życia oraz Polskiego Towarzystwa Zdrowia Prokreacyjnego i Leczenia Niepłodności. Założycielka OvuCycles medycznej platformy z kursami online i aplikacji mobilnej do prowadzenia obserwacji cyklu, której celem jest promocja zdrowia hormonalnego i profilaktyki płodności.

Posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w zakresie USG ginekologiczno-położniczego, które to umiejętności wykorzystuje w swojej pracy klinicznej, aby usprawnić proces diagnostyczno-leczniczy Pacjenta.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę w zakresie zdrowia prokreacyjnego i przyczynowego leczenia zaburzeń płodności, uczestnicząc w licznych konferencjach i kursach, takich jak Kurs Diagnostyka i Przyczynowe Leczenie Niepłodności oraz współpracuje z Gabinetem dr Laury Grześkowiak.

Wraz z mężem jest współzałożycielką Fundacji Formacji Małżeństw „Jednym Ciałem”.

Położna. Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na kierunku Połżnictwo. Doświadczenie zawodowe Położnej zdobyła w:

  • Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szpitalna 37 w Poznaniu na Oddziale Chirurgii Noworodka z Intensywną Terapią i Neurochirurgią
  • Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Polna 33 w Poznaniu na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej,
  • Szpitalu w Szamotułach, na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym oraz w Poradni K.

Ponadto od 2013 roku przez 1,5 roku pracowała jako Wolontariusz w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu na Oddziale Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej.

Do szczególnego obszaru zainteresowań z obszaru medycyyny należy niepłodności, przyczynyn jej powstawania i leczenia. W 2008 roku ukończyła kurs „Kurs I i II stopnia „Metody rozpoznawania płodności. Metoda wielowskaźnikowa – podwójnego sprawdzenia”. Brała również udział w kilku konferenacjach dot. niepłodności.

W relacji z Pacjentem jest ciepła, otwarta i wrażliwa na jego potrzeby i problemy. Niezależnie od sytuacji stosuje zasadę: „traktuję Pacjenta, tak jakbym sama chciała być traktowana, będąc na jego miejscu”.

Kocha przyrodę, zwłaszcza psy i konie oraz wszystkie kwiaty, równie mocno gatunki szlachetne jak i te polne. Wiosną i latem lubi wypoczywać na łonie przyrody w ciszy i spokoju, najchętniej nad jeziorem w leśnym domku kampingowym. Lubi czytać ksiązki i kocha muzykę, zwłaszcza klasyczną. Prywatnie szczesliwa żoną i matka 3 dzieci (2 w niebie).

Nauczyciel Metody Rozpoznawania Płodności Podwójnego Sprawdzania

Absolwent Wydziału Chemii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2005).

W 1999 roku ukończył kurs „Kurs I i II stopnia „Metody rozpoznawania płodności. Metoda wielowskaźnikowa – podwójnego sprawdzenia”.

 Od października 2017 pełni Funkcję Prezesa Zarządu w Stowarzyszeniu Przystań Nasza Rodzina, którego celem jest m.in. pomoc medyczna małżeństwom w zakresie leczenia problemów związanych z płodnością.

Szczególnym obszarem zainteresowań Pana Szymona jest ochrona środowiska, fotografia i żeglarstwo. Jego największym marzeniem jest posiadać własny jacht i rejs po Morzu Śródziemnym śladami św. Pawła.

Prywatnie szczęśliwy mąż (od 2000 r) oraz ojciec dwóch córek i syna.

mgr Ludmiła Sobala

Absolwentka Wydziału Historycznego i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po studiach pracowała w administracji państwowej, od 2010 roku prowadzi działalność związaną ze zdrową żywnością i zdrowym trybem życia

to co ważne i najważniejsze  – sprawy naturalnego i otwartego podejścia do siebie, do zdrowia, w miarę możliwości jak najbardziej świadomy wybór tego jak żyjemy, co zjadamy, czym się otaczamy

ulubione motto – NIE zmienisz przeszłości, NIE znasz przyszłości ale MASZ wpływ na to co teraz

w Gabinecie dr Laury Grześkowiak – pełni funkcje administracyjne

 

mgr Joanna Marciniak

Opiekun Pacjenta i Tłumacz

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz studiów podyplomowych i kursów w dziedzinie Tłumaczeń i Zarządzania. Posiada wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu tekstów medycznych oraz technicznych, a także jako przedsiębiorca – zdobywając tym samym praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania, marketingu i obsługi klienta. Pragnie wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie bezpośrednio pomagając parom dotkniętym problemem niepłodności oraz rozwijając działalność Gabinetu i Stowarzyszenia Przystań Nasza Rodzina. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Jasia i trzech Aniołków.

mgr Beata Sulikowska

Ukończyła studia biologiczne (biologia stosowana roślin) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Medyczne Studium Zawodowe na kierunku technik farmacji. Przez kilka lat pracowała w aptece.

W gabinecie dr Laury Grześkowiak pełni funkcje ds. administracji. Jej szczerym pragnieniem jest to, aby każdy pacjent przychodzący do gabinetu wzmocnił swą nadzieję, siłę.

Interesuje się szeroko pojętą przyrodą, ziołolecznictwem i kosmetyką naturalną. Uwielbia fotografować i spacerować po lesie.

Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Doświadczenie w swojej pracy zdobył jako wykładowca oraz biorąc udział w wielu projektach i współpracując z fundacjami:

– Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

– Fundacja Aktywizacja

– Fundacja Akme

Od 2019r. pracuje także prywatnie w gabinecie niosąc pomoc pacjentom podczas indywidualnych terapii. Swoją wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego ciała pogłębiał podczas setek godzin kursów m.in.:

– „Neurodiagnostyka i Terapia” – mgr Patryk Sobotka i dr Maciej Duczyński – Centrum Szkoleniowe Neuroprojekt

– „Neurodiagnostyka w bólach głowy” – Centrum Szkoleniowe Neuroprojekt

–  „Terapia manualna” – mgr Maciej Jurasz i mgr Maria Czader

– „Diagnostyka i terapia stawów skroniowo-żuchwowych” – MSc Ost DO Hans Fauville,

– „Facial distortion model (FDM)” – Msc,PT,DO,EFDMA Stefan Anker

– „Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF” – Krajowa Izba Fizjoterapeutów,

– „Masaż tkanek głębokich”  – dr Łukasz Czubaszewski i mgr Piotr Szałański

oraz na niezliczonych godzinach spędzonych na czytaniu najnowszych badań naukowych i publikacji.

W terapii największą wagę przykłada do dokładnej i wnikliwej diagnostyki pacjenta, co pozwala na kompleksowe i długotrwałe usunięcie problemów bólowych oraz występujących dysfunkcji. Szukanie zależności, powiązań i wzajemnego wpływu różnych elementów życia człowieka, takich jak ciało, dieta i emocje, jest celem każdej terapii, a także pasją samego terapeuty.

W jego gabinecie każdy pacjent zostaje wysłuchany i objęty indywidualną terapią. Jego optymistyczne i pełne energii nastawienie stara się również przekazać swoim podopiecznym.

Absolwentka resocjalizacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zdobyta podczas kształcenia i rozwijana podczas drogi zawodowej wiedza i doświadczenie, pomagają w szybszej i efektywniejszej identyfikacji potrzeb pacjenta co jest kluczowe w skutecznym rozwiązywaniu pojawiających się problemów z jakimi zgłaszają się nasi Pacjenci.

Praca w Gabinecie daje jej ogromną satysfakcję i możliwość ciągłego, wszechstronnego rozwoju zarówno osobistego jak i zawodowego.

W Gabinecie dr Grześkowiak zajmuje się szeroko rozumianą organizacją pracy sekretariatu, koordynacją wizyt Pacjentów oraz ich kompleksową obsługą zarówno w Gabinecie jak i poprzez kontakt telefoniczny. To właśnie z Agnieszką kontaktujecie się Państwo w pierwszej kolejności chcąc umówić się na wizyty, wyjaśnić wszelkie kwestie związane z ich przebiegiem oraz chcąc uzyskać informacje dotyczące badań laboratoryjnych i pełnej oferty usług Gabinetu.

Prywatnie szczęśliwa Mama dwójki dzieci, miłośniczka adrenaliny i górskich szlaków, pasjonująca się tematyką więziennictwa i kryminologii. Człowiek orkiestra do zadań specjalnych 🙂

Oferuję:

psychoterapię indywidualną osób dorosłych, par, małżeństw oraz coaching życiowy, menedżerski, kariery, przywództwa dla osób, które chcą połączyć wartości duchowe z zawodowymi i osobistymi.

Psychoterapia i coaching to sposób na rozwój i lepsze poznanie siebie oraz partnera. To sposób na bycie najlepszą wersją siebie w danym momencie poprzez przekraczanie swoich granic, eksperymentowanie, budzenie świadomości kim jesteśmy i kim chcemy być w bezpiecznych warunkach doświadczonego specjalisty.

Psychoterapia

Pracuję głównie z osobami które:

-chcą polepszyć swoje funkcjonowanie w radzeniu sobie z trudnymi wydarzeniami życiowymi, jak strata, żałoba, porzucenie

-chcą przyjrzeć się i przepracować kryzys w związku i relacji

potrzebują wsparcia w chorobie i procesie leczenia

-chcą odnaleźć swoje miejsce na ziemi, własną misje,

-pragną zbudować poczucie zadowolenia z życia, przezwyciężyć poczucie samotności, poczucie winy,

-ciąży im nieprzebaczenie,

-chcą wzmocnić samoocenę i umiejętności adaptacyjne,

-dążą do określenia własnych potrzeb,

-chcą poszerzyć samowiedzę aby poznać swoje możliwości i ograniczenia, talenty i mocne strony,

-pragną polepszyć swoje relacje z innymi, budować satysfakcjonujące związki,

-chcą nauczyć się, jak lepiej radzić sobie ze stresem, trudnymi emocjami jak złość, smutek, żal,

-chcą pokonać trudności w podejmowaniu decyzji, w byciu asertywnym,

-chcą zniwelować poczucie cierpienia, życiowego dyskomfortu,

-chcą wyjść z kryzysu życiowego.

Jako coach pomogę Ci w obszarach:

-definiowania, wykorzystywania talentów i mocnych stron,

-rozwijania kompetencji w środowisku zawodowym, w tym menedżerskich, liderskich,

-wytyczania ścieżki kariery,

-rozwijania kompetencji związanych z wykonywaniem konkretnej roli zawodowej (specjalista,

ekspert, menedżer),

-poszukiwanie własnego stylu lidera,

-przygotowania do wejścia na rynek pracy, w tym do rozmowy rekrutacyjnej, do zmiany zawodu,

wejścia do nowej organizacji, awansu,

-odkrywanie własnej misji życiowej,

-budowania relacji,

-wzrostu efektywności pracy,

-budowania poczucia własnej wartości.

Pracuję w podejściu zintegrowanym systemowo – ericsonowskim, również w ujęciu chrześcijańskim.

Doświadczenie zawodowe:

Jestem certyfikowanym coachem PCC ICF, psychoterapeutą w trakcie szkolenia, w drodze do certyfikacji, coachem menedżerskim, kariery, doradcą zawodowym. Jest również mentor coachem przygotowującym coachów do egzaminu ACC w ramach struktur International Coach Federation.

Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu sesji coachingowych indywidualnych, warsztatów dla firm handlowych i produkcyjnych, wyższych uczelni, organizacji pozarządowych oraz osób indywidualnych, bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym i z niepełnosprawnościami.

W swojej pracy coachingowej koncentruje się na ludzkich nawykach, założeniach, przekonaniach i

wartościach.

Prowadzę również warsztaty z szeroko rozumianych kompetencji miękkich.

Uczę się w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii uczestnicząc w całościowym 5-letnim kursie psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pracuję pod stałą superwizją.